Grónsko – cestopisná přednáška Vítězslava Vursta

V pondělí 8. dubna 2024 od 18 hodin se konala cestopisná přednáška VÍTĚZSLAVA VURSTA o putování po největším ostrově světa.

VELIKONOČNÍ ROZHOVORY s Petrem Adame a jeho hosty

Záznam velikonočních rozhovorů s Petrem Adame a jeho hosty. První večer nesl téma Ježíš Kristus jako cesta a hostem byl student teologického semináře Erik Popovyč. Kým je pro něj Ježíš a jaká byla jeho cesta k Němu?

  
Záznam velikonočních rozhovorů s Petrem Adame a jeho hosty. Tentokrát o Pravdě s Karlem Buštou.

  
Záznam velikonočních rozhovorů s Petrem Adame a jeho hosty. Tentokrát o Životě s Irenou Papírníkovou.

SLZY ARMÉNIE – cestopis Karla Bušty

Záznam pondělní on-line přednášky/cestopisu Káji Bušty o zemi s nejstarší křesťanskou tradici. Přednáška se uskutečnila v pondělí 25. září 2023 v 19:00 hodin.

Zážitky, fotografie a osobní zkušenosti

Cestopis Karla Bušty SLZY ARMÉNIE – 66 MB

Austrálie – na skok k protinožcům

Záznam pondělní cestopisné přednášky „Austrálie – na skok k protinožcům. Přednáška se uskutečnila v pondělí 24. dubna 2023 v 17:30 hodin.

Cestopis Petra a Venduly Šimonových

Soumrak mužů

Záznam pondělní on-line přednášky Soumrak mužů. Hostem byl Mgr. Jiří Koun. Přednáška se uskutečnila v pondělí 7. března 2022 v 19:00 hodin.

Mgr. Jiří Koun se v této přednášce věnoval kořenům těchto problémů a možnostmi jejich řešení.

Mgr. Jiří Koun Soumrak mužů – 144 MB

Mgr. Jiří Koun Soumrak mužů (část 2) – 180 MB

Prezentace k přednášce Soumrak mužů ve formátu PowerPoint

MALÁ ISLANDSKÁ SÁGA – online přednáška

Záznam pondělní on-line cestopisné přednášky „MALÁ ISLANDSKÁ SÁGA, aneb vyprávění o putování po ostrově větru, ohně a ledu“ Přednáška se uskutečnila v pondělí 31. října 2022 v 19:00 hodin.

O své cestě po krásném a divokém Islandu poutavě vyprávěl Karel Bušta.

O Komenském a z Komenského

Záznam pondělní on-line přednášky O Komenském a z Komenského. Průvodcem byl Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila v pondělí 28. března 2022 v 19:00 hodin.

Malá exkurze do myšlenkového světa Učitele národů.
Hledání inspirativních podnětů pro život v době krize.

Koronavirové ohlédnutí

Záznam pondělní on-line přednášky Koronavirové ohlédnutí. Hostem byla MUDr. Kateřina Vonášková. Přednáška se uskutečnila v pondělí 7. března 2022 v 19:00 hodin.

Jsme z toho venku? · Covid z první linie · Pacienti a léčba · Co na to rodina a blízcí · Prevence

MUDr. Kateřina Vonášková Koronavirové ohlédnutí – 53 MB

MUDr. Kateřina Vonášková Koronavirové ohlédnutí (prezentace PDF) – 23 MB

Jak se žije v USA

Záznam pondělní on-line přednášky Jak se žije v USA. Hosty byli Noe a Markéta Dominguezovi. Přednáška se uskutečnila v pondělí 7. února 2022 v 19:00 hodin.

Život za velkou louží · San Francisco a Kalifornie · Oregon · Je na Havaji havaj? · Amerika a víra v Boha

Noe a Markéta Dominguezovi Jak se žije v USA (přednáška) – 58 MB
Noe a Markéta Dominguezovi Jak se žije v USA (diskuze) – 61 MB

Noe a Markéta Dominguezovi Jak se žije v USA (prezentace PDF) – 23 MB

Vánoční on-line zastavení 2021

Vánoční zastavení sboru CASD Č. Budějovice v on-line podobě.

Program složený ze živých vstupů a záznamů písní z minulých ročníků, který se konal 18. 12. 2021

Vzpomínky na budoucnost

Záznam pondělní on-line přednášky Vzpomínky na budoucnost. Hostem byl Oldřich Svoboda. Přednáška se uskutečnila v pondělí 29. listopadu 2021 od 18:00 ve formátu videokonference.

Vzpomínky na ztracený ráj · Genesis a Apokalypsa, Alfa a Omega · Proč Starý zákon není starý

Oldřich Svoboda Apokalypsa: Vzpomínky na budoucnost – 68 MB

Apokalypsa: zkáza nebo naděje?

Záznam pondělní on-line přednášky Apokalypsa: zkáza nebo naděje?. Hostem byl Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila v pondělí 1. listopadu 2021 od 18:00 ve formátu videokonference.

Když se řekne Apokalypsa · O čem je poslední kniha Bible · Já jsem Alfa a Omega, počátek a konec · Výhra, které je prohrou a prohra, která je výhrou

Karel Bušta Apokalypsa: zkáza nebo naděje? – 92 MB

Být člověku člověkem

Záznam pondělní on-line přednášky Být člověku člověkem. Hostem byl Vítězslav Vurst, B. Th.. Přednáška se uskutečnila v pondělí 11. října 2021 od 18:00 ve formátu videokonference.

Vítězslav Vurst působil několik let jako nemocniční kaplan v nemocnici v Motole, v současné době ve FN Olomouc, kde je také členem paliativního týmu. Má teologické vzdělání a je kazatelem církve adventistů. Více jak deset let působil v humanitární organizaci ADRA v českých i zahraničních projektech. Vede akreditované kurzy se zaměřením na vzájemnou podporu ve složitých životních situacích.

Vítězslav Vurst, B. Th. Být člověku člověkem – 73 MB

Jak být užitečný

Jak být užitečný - casd Vondrášek

Záznam pondělní on-line přednášky Jak být užitečný. Hostem byl Václav Vondrášek, kazatel Církve adventistů. Přednáška se uskutečnila v pondělí 26. dubna 2021 od 18:00 ve formátu videokonference.

Je podstatnější JAK anebo PROČ? · O motivaci člověka · Sedm podmínek zralosti · Jak vydržet a nevyhořet · Osobní zkušenost

Václav Vondrášek Jak být užitečný – 59 MB

Izrael – země naděje

Záznam on-line přednášky Izrael – země naděje. O své cestě za krásami a zajímavostmi Izraele s připomínkou míst velikonočních událostí vyprávěl Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila ve středu 31. března 2021 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Karel Bušta Izrael – země naděje – 99 MB

Izrael – země naděje – prezentace PDF 152 MB

Smysl života a jak mu jít naproti

Záznam pondělní on-line přednášky Smysl života a jak mu jít naproti. Hostem byl Marek Jonáš. Přednáška se uskutečnila v pondělí 22. března 2021 od 18:00 ve formátu videokonference.

Smysl života – téma věčných diskusí · Slepé uličky na cestě hledání · Směrovky ukazující k cíli · Podle čeho hodnotit smysl? · Nakolik to můžu opravdově ovlivnit?

Marek Jonáš Smysl života a jak mu jít naproti – 67 MB

Diskuze Smysl života a jak mu jít naproti – 18 MB

V první linii

Záznam pondělní on-line přednášky V první linii. Hostem byl Jakub Chán, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Přednáška se uskutečnila v pondělí 15. března 2021 v 18 hodin ve formátu videokonference.

COVID 19 bez mediálních zkratek · Jak to bylo před rokem a jaké je to teď · Jak dál?

Jakub Chán V první linii – 44 MB

Diskuze V první linii – 27 MB

Putování po Maroku a Saharské poušti

Záznam čtvrteční on-line přednášky Putování po Maroku a Saharské poušti. O své cestě po severu Afriky vyprávěl Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 11. března 2021 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Karel Bušta Putování po Maroku a Saharské poušti – 91 MB

Putování po Maroku a Saharské poušti – prezentace PDF 128 MB

Po sobích stezkách zemí Sámů

Záznam středeční on-line přednášky s názvem Po sobích stezkách zemí Sámů. Přednášel Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila v pondělí 24. února 2021 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Karel Bušta Po sobích stezkách zemí Sámů – 65 MB

Po sobích stezkách zemí Sámů – prezentace PDF 107 MB

Vánoční on-line zastavení 2020

Tradiční vánoční koncert sboru CASD Č. Budějovice netradičně v on-line podobě.

Program složený ze živých vstupů a záznamů písní z minulých ročníků. Oproti živému vysílání, které 19.12. sledovalo skoro 400 domácností je v tomto záznamu bonusová píseň na závěr, vylepšený zvuk u některých písní a nové záběry kamer.

Jak přežít informační chaos

Záznam pondělní on-lline přednášky s názvem Jak přežít informační chaos. Přednášel Tomáš Bojda. Přednáška se uskutečnila v pondělí 25. ledna 2021 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Virtuální svět a život v něm · Reklama a sdělovací prostředky – co nám dávají a co nám berou · Jak žít v prostředí manipulace mediální komunikace · Argumentační klamy · Co na to křesťan

Tomáš Bojda Jak přežít informační chaos – 73 MB

Jak přežít informační chaos – plakátek PDF

Učitel národů po 350 letech

Záznam podzimní pondělní přednášky s názvem Učitel národů po 350 letech. Přednášel Petr Adame. Přednáška se uskutečnila v pondělí 30. listopadu 2020 v 18 hodin ve formátu videokonference.

K výročí Jana Amose Komenského · Poutník bez vlasti a domova · Inspirující myslitel · Zdatný spisovatel · Hluboce věřící člověk · Principy úspěšného života, které platí i dnes

Petr Adame Učitel národů po 350 letech – 77 MB

Střípky z české historie… – plakátek PDF

Bílá hora a černé dny českých zemí

Záznam podzimní pondělní přednášky s názvem Bílá hora a černé dny českých zemí. Přednášel Karel Bušta. Přednáška se uskutečnila v pondělí 9. listopadu 2020 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Evropa na počátku 17. století · Vlivy v české politice · V předvečer povstání · Postavy a obsazení · Rozložení sil · Co změnila jedna prohraná bitva · Čechy po Bílé hoře · Obnovení zřízení zemské

Karel Bušta Bílá hora a černé dny českých zemí – 92 MB

Střípky z české historie… – plakátek PDF

O boji duchovním?

Záznam podzimní pondělní přednášky s názvem O boji duchovním. Přednášel Mgr. Luděk Svrček. Přednáška se uskutečnila v pondělí 12. října 2020 v 18 hodin ve formátu videokonference.

Záhadný Petr Chelčický · Vliv Valdenských · Husitství beze zbraní · „Pochybení mám o trojím lidu…“ · Duchovním otcem Jednoty bratrské

Mgr. Luděk Svrček O boji duchovním – 56 MB

Střípky z české historie… – plakátek PDF

Mgr. Radomír Jonczy - Ježíš a rodina

Záznam podzimní pondělní přednášky s názvem Ježíš a rodina. Přednášel Mgr. Radomír Jonczy. Přednáška se uskutečnila v pondělí 2. prosince 2019 v 18 hodin.

Josef a Marie · Ježíš a maminka · Kdo byli jeho sourozenci? · Jaký měl Ježíš vztah k ženám?

Omlouváme se, z technických důvodů se přednášku nepodařilo zaznamenat. Jako náhradu můžete shlédnout cyklus Ježíš a rodina zaznamenaný na YouTube

Mgr. Luděk Svrček - Bible a svoboda

Záznam podzimní pondělní přednášky s názvem Bible a svoboda. Přednášel Mgr. Luděk Svrček. Přednáška se uskutečnila v pondělí 4. listopadu 2019 v 18 hodin.

Svoboda pouze pro někoho? · Doba Rudolfa II. a Čechy Jednoty bratrské · Svoboda pro všechny · Vzor pro moderní demokracii · Co následovalo dál?

Mgr. Luděk Svrček Bible a svoboda – 80 MB

Bc. Natálie Turková - Hebrejština – jazyk, který ožil

Záznam pondělní přednášky o jednom z nejstarších jazyků s názvem Hebrejština – jazyk, který ožil. Přednášela Bc. Natálie Turková. Přednáška se uskutečnila v pondělí 13. května 2019 v 18 hodin.

Moderní hebrejština a Izrael · Původ jazyka · Když abeceda nemá samohlásky · Skutek je základ aneb sloveso v hebrejštině · Novozákonní perly ukryté ve Starém zákoně
http://irelandonlinepharmacy.com/
Bc. Natálie Turková – Hebrejština – 87 MB

Jak to vidí... MgA. Martin Lindtner

Záznam pondělní přednášky z cyklu Jak to vidí… Svatý grál, kopí osudu a Ježíš Kristus. Přednášel MgA. Martin Lindtner. Přednáška se uskutečnila v pondělí 29. dubna 2019 v 18 hodin.

To čiňte na mou památku · Dokonáno jest · Proč hledáte živého mezi mrtvými? · Legendy, symboly, zázraky a kalich záchrany · Kopí osudu a největší vítězství · Jaký to má smysl v dnešní době

Jak to vidí… MgA. Martin Lindtner – 58 MB

Svatý grál, kopí osudu a Ježíš Kristus – Prezentace v PDF – 2.54 MB

Jihočeská biblická setkání 2019 - Jak předávat evangelium

13. dubna 2019 se konal 10. ročník Jihočeských biblických setkání na téma “Jak předávat evangelium”. Programem provázel Karel Bušta a Petr Adame.

Oldřich Svoboda – Podoby evangelia v průběhu věků – 57 MB

Jan Libotovský – Naše plány a Boží plány – 45 MB

Václav Vondrášek – Co se v mládí naučíš… – 46 MB

Jak to vidí... Ing. Hana Chmelová

Záznam pondělní přednášky z cyklu Jak to vidí… s tématem pozoruhodný svět včel. Přednášela Ing. Hana Chmelová. Přednáška se uskutečnila v pondělí 18. března 2019 v 18 hodin.

Zajímavosti ze života včel · Fascinující schopnosti včel · Jejich nepostradatelné místo v krajině · Možnost ochutnávky různých druhů medů

Jak to vidí… Ing. Hana Chmelová – 78 MB

Kouzelnice jménem včela – Prezentace v PDF – 2.13 MB

Jak to vidí... Radek a Vlasta Jonczyovi

Záznam pondělní přednášky z cyklu Jak to vidí… s tématem zabijáci manželství a jak se jim bránit. Přednášel Radek a Vlasta Jonczyovi. Přednáška se uskutečnila v pondělí 18. února 2019 v 18 hodin.

Kazatel a hudebník Radek Joczy se zamýšlel nad tím, proč je rodina a manželství stále základním pilířem společnosti · Jaké vlivy rodinu ohrožují a jak se s nimi vyrovnat? · Zaznělo i několik autorských písní

Jak to vidí… Radek a Vlasta Jonczyovi – 80 MB

Jak to vidí... - Vlastimil Marušák

Záznam pondělní přednášky z cyklu Jak to vidí… s tématem křesťan a politika. Přednášel Mgr. Vlastimil Marušák, bývalý starosta města Golčův Jeníkov. Přednáška se uskutečnila v pondělí 21. ledna 2019 v 18 hodin.

V roli starosty · Můj život před vstupem do politiky · Co na to rodina, přátelé · Co jsem musel vyřešit · Co pěkného a méně pěkného jsem zažil a co mě tato zkušenost naučila · Starosta je někdy i kazatel · Co bych poradil politikům

Jak to vidí… Mgr. Vlastimil Marušák – 73 MB

Vánoční koncert 2018

Záznam tradičního Vánočního koncertu, který se konal v sobotu 15. prosince v 17:30 hod.

Skladba 1
Skladba 2
Skladba 3
Skladba 4
Skladba 5
Skladba 6
Skladba 7
Skladba 8
Skladba 9
Skladba 10
Skladba 11
Skladba 12
Skladba 13

 

Aleš Zástěra - Ježíš, ne cézar...

Záznam pondělní přednášky přednášky ke 100. výročí založení Československé republiky s názvem “Ježíš, ne cézar…”. Přednáší Aleše Zástěry o životě a myšlenkách našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Přednáška „Ježíš, ne cézar…“ – 50 MB

Křeslo pro hosta – Jana Jacková

Velmistryně světa v šachu, která porazila Anatolije Karpova vypráví o tom, jak Bůh přemohl ji. Vyprávění z přednáškového cyklu Křeslo pro hosta, které se uskutečnilo v pondělí 18. dubna 2018.

Šachy a já · Ve světě turnajů · Čeho si nejvíce cením · Jak to vidím dnes

Křeslo pro hosta – Jana Jacková – 66 MB

(Omluvte zhoršenou kvalitu nahrávky)

Jihočeská biblická setkání 2018 - Vítězslav Chán EGW

Přednáška Vítězslava Chána k tématu Duch proroctví a dnešní doba, která se konala v sobotu 24. března 2018

Jihočeská biblická setkání 2018 – Vítězslav Chán EGW – 116 MB

Křeslo pro hosta - Petr Hradecký

Příběh kriminalisty Petra Hradeckého a jeho životní cesty z přednáškového cyklu Křeslo pro hosta, které se uskutečnilo v pondělí 26. března 2018.

Z mé policejní praxe · Zločin a trest · Když Bůh pátrá po člověku · Co bych si nejvíce přál

Křeslo pro hosta – Petr Hradecký – 91 MB

Křeslo pro hosta - Daniel Hottmar

Vyprávění z přednáškového cyklu Křeslo pro hosta s podtitulem Evangelium na dvou kolech, které se uskutečnilo v pondělí 26. února 2018.

Trochu z mého života · Jak se žije s Ježíšem · Farářem na vozíčku · Moje milovaná nanželka

Křeslo pro hosta – Daniel Hottmar – 97 MB

Křeslo pro hosta - Jan Hitzger

Vyprávění bývalého diplomata Jana Hitzgera z přednáškového cyklu Křeslo pro hosta, které se uskutečnilo v pondělí 29. ledna 2018.

Bývalý diplomat vypráví · Jaké to je, být prostředníkem · Na co nejraději vzpomínám · Umění dohody · Kdy kompromis ano a kdy ne

Křeslo pro hosta – Jan Hitzger99 MB

Petr Adame - „Comeback, který tu ještě nebyl“

Záznam pondělní přednášky s názvem „Comeback, který tu ještě nebyl“. Kazatel Petr Adame se v přednášce zamýšlel nad 24. kapitolou Matoušova evangelia, ve které Ježíš předkládá obšírný nástin dějin až do svého nového návratu na zem.

Přednáška „Comeback, který tu ještě nebyl“ – 50 MB

Kornelius Novak – Být v šoku z Boží dobroty

Sobotní přednáška Kornelia Novaka, bývalého vyhazovače a vicemistra Německa v kulturistice.

2016.10.08. K. Novak – Být v šoku z Boží dobroty

Kornelius Novak – Jak může být Bůh spravedlivý?

Páteční přednáška Kornelia Novaka, bývalého vyhazovače a vicemistra Německa v kulturistice.

2016.10.07 – K. Novak – Jak může být Bůh spravedlivý

Kornelius Novak – Jaký je smysl života

Čtvrteční přednáška Kornelia Novaka, bývalého vyhazovače a vicemistra Německa v kulturistice.

2016.10.06 K. Novak – Jaký je smysl života

Kornelius Novak - Důkaz Boží existence

Středeční přednáška Kornélia Novaka, bývalého vyhazovače a vicemistra Německa v kulturistice.

2016.10.05 K. Novak – Důkaz Boží existence